ФК Борец не успеа, Победа (Прилеп) останува прволигаш

Петар Печков

Во решавачкиот натпревар за пласман во Првата лига, екипата на ФК Борец загуби во Струмица од ФК Победа со 1:2 (0:2).  Со овој резултат прилепчани остануваат во елитното друштво. 

Првото полувреме прилепчани го добија со 2:0 со головите на Ивановиќ  во 8 мин  и на Велковски  во 29-та. Во вторите 45 минути велешани преку Кудијан 56-та намалија на 1:2. Пред самиот крај на мечот поради физичка пресметка судијата Дејан Јакимовски ги исклучи Велковски (Победа) и Кудијан (Борец).

Останува шпекулацијата дека поради финансиски проблеми екипата на Академија Пандев да се откаже, или Борец да го превземе овој клуб., па така да настапува од есен во Првата лига.

loading...

Поврзани »

За иднината на ГРК Борец
loading...

Бесплатен автобуски превоз до езеро Младост, во викенд, два пати на ден, со нова релација

Врз основа на интересот на граѓаните кои се обраќаат до локалната власт, Општина Велес од сабота (28 јули, 2018) организира бесплатен автобуски превоз до езерото „Младост“.Секоја сабота и недела, автобусот ќе поаѓа во 10 часот од постојката во населба „Тунел“. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати