ФФМ одлучи Ранготов најдобар во футсал, Фазлагиќ млад фудбалер

Петар Печков

На петочната гала вечер Фудбалската федерација на Македонија ги додели годишните награди. Признанија добија и тројца лауреати  велешани , потекнуваат од Велес или настапуваат за велешки клуб.    

Дарко Ранготов е прогласен за најдобар  футсал играч во 2018-тата. Со него велешани годинава ја освоија шампионската титула - КМФ Велес.  Ранготов кој е и врвен стрелец, настапува и за македонската  футсал селекција.  

Енис Фазлагиќ од Горно Оризари го доби признанието за најдобар млад фудбалер.  Тој пролетва играше за  ФК Шкендија, и го освоија националниот куп а од летото замина во Словачка, во прволигашот ФК Жилина и е еден од најголемите фудбалски  таленти во Македонија.

За најдобар тренер во футсал  е прогласен Марјан  Стефановски  од КМФ Велес со кого велешкиот прволигаш ја освои титулата шампион на Македонија. 

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

  • да, за нив секогаш имам време
  • имам многу обврски, тешко се наоѓа
Резултати