Финансиска поддршка од Општинскиот Буџет за проектите, кои би обезбеди локалната власт

Петар Печков

Советничката група на СДСМ дел од Советот на Општина Велес ќе ги поддржи предлог точките за обезбедување  финансиски средства, за проектите кои локалната власт  ги обезбеди преку повеќе институции од земјава и странство.

Со овие проекти ќе се решат децениските проблеми на граѓаните на општината, најави на прес конференција Стево Крстевски член на Советот на Општина Велес, дел од владејачкото мнозинство. 

Со овие проекти е предвидено да се асфалтира патниот правец кон село Сливник, улица во истото село, асфалтиран пат до локалитетот Пешти и туристичката атракција ,,Паметно езеро Младост,, како и проектот ,,Велес без бариери, со кои ќе се нивелираат тротоари во градот за полесен пристап за граѓаните со посебни потреби - рече Крстевски. 

Тој кажа дека очекува сите овие проекти да завршат до крајот на годинава. За сите проекти Општина Велес треба да издвои 15 милиони денари, наменски за ДДВ. 

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати