Фудбалерките на Борец славеа во Кочани

Петар Печков

Со уверливи 3:0 екипата на ЖФК Борец победи во Кочани против истоимената екипа. Ова беше натпревар од 20-тато коло а сите три гола велешанки  ги постигнале во првото полувреме. Со новите три бода Борец се зацврсти на третата позиција со  40 бода. Во следното 21 , претпоследно коло на Градски, гостува петопласираната екипа на ЖАС Јунајтед од Струга која има 35 бода. 

Се одигра претпоследното 13-то  коло на Општинската фудбалска лига. Продолжува мртвата трка на екипите на  ФК Тополка и  ФК Башкими за титулата првак. 

13 претпоследно коло:

ФК Форца Нова - ФК Мартолци 2007   3:0

ФК Младост  - ФК Башкими 2008          0:1     

ФК Интернационал  - ФК Согле            3:2     

ФК Горски  - ФК Тополка                          1:3

           Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК ТОПОЛКА                  13   9   2   2    46: 19     29

2. ФК БАШКИМИ 2008        13   9   2   2    28:  9      29

3. ФК МАРТОЛЦИ 2007       13   7   6  3    36: 25      24

4. ФК ИНТЕРНАЦИОНАЛ     13   6   4  3    32: 33     22

5. ФК ФОРЦА НОВА            13   5   1   7   31:32      16

6. ФК ГОРСКИ                    13   3   4   6   16:21      13

7. ФК МЛАДОСТ                  13   2   4   7    13:21      10

8. ФК СОГЛЕ                       13   1   0  12   20:62       3

      викендов во последното коло играат:

ФК МАРТОЛЦИ 2007 - ФК  ГОРСКИ 

ФК ТОПОЛКА - ФК Интернационал

ФК СОГЛЕ  - ФК  МЛАДОСТ       

ФК  БАШКИМИ - ФК  ФОРЦА НОВА

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати