Фудбалерките на Борец со победа во четврт-финалето

Петар Печков

Во натпревар од осмина финалето на  Градски, ЖФК Борец славеше со 3:1 против  екипата на  ЖФК Атлетико од Битола. Тоа беше цврст натпревар на две екипи со израмнет  квалитет. Гостинките и први поведоа за велешанки  со голот на Петрушевска израмнија, преку Србинката  Крстиќ поведоа а со вториот гол на Петрушевска во финишот и го заверија пласманот во следното коло.  

За тоа дека двете екипи со сличен квалитет говори и пласманот на табелата што Борец е трет а Атлетико четврт со ист број бодови. Куп натпреварите од 1/4  продолжуваат напролет а ждрепката ќе биде дополнително извршена.  

Првенствениот натпревар помеѓу овие две екипи, на почетокот од првенството кој заврши со победа на велешанки со 6:2 е под истрага поради сомнителното однесување на гостинките.   Фудбалерите на Борец настапи ги продолжуваат во првенството, недела на пладне а против Кочани која  е седмо пласирана.  

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com