Футсал екипата на Велес елиминирана од Купот

Петар Печков

Во осмина финаеето од футсал Купот на Македонија, екипата на КМФ  Велес е елиминирана од екипата на Шкендија во Тетово. Резултатот е висок 13:10, полувреме 6:3 за домаќините. Велешани кои минатата година го освоија купот, со победа против Шкупи во Струмица од 6:3, овој пат рано се елиминирани уште на стартот на ова натпреварување.

Иако фаворит, со истиот состав со кој се лидери на табелата и без пораз, КФМ Велес неочекувано загуби од Шкендија, која е екипа од средината на табелата, но Купот секогаш носи изненадувања.

Така оваа сезона Македонија ќе добие нов Куп освојувач. Викеднов, во сабота продолжува првенството со 13-тото коло  и дома во салата Гемиџии велешани играат со екипата на Јувентус Серава, но без публика. 

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com