Футсал клубот Велес елиминиран во полуфиналето од Купот

Петар Печков

Футсал екипата на КМФ Велес е елиминирана од Купот, во полуфиналето. Тие вчеравечер загубија дома на пенали од екипата на КМФ Железарец со 5:6, во регуларниот тек натпреварот заврши 4:4. Така откако не успеаја да го освојат пехарот во првенството, остана и без трофеј во ова натпреварување.

За изненадување се погрижи и помладиот чариски тим КМФ Шкупи 1927 кој го порази првакот КМФ Шкупи со 9:3. Финалето се игра на 1-ви јуни во Кавадарци и играат КМФ Железарец и КМФ Шкупи 1927. Купот  во футсал КМФ Велес го освои во 2017-та и Дени Комерц кој го освои Купот во 2011-та. 

Попладнево на Градски се одигра и заостанатиот првенствен натпревар од Првата лига за жени, од 22-то коло. ЖФК Борец загуби со 0:1 од 11-то пласираниот ЖФК Кочани. Велешанки и натаму се претпоследни 13-ти со   седум бодови. Следното коло, в недела во пречекуваат трето пласираниот СЦВ Истатов од Дојран. 

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати