Хорот ,,Св. Кирил и Методиј,, втор на фестивал во Турција

Петар Печков

Детскиот хор на Повардарската епархија „Св. Кирил и Методиј” од Велес под раководство на проф. Веселинка Маџарова, го освои второто место  во категорија на детски хорови, на  меѓународниот  фестивал на хорска музика во Чанаккале, Република Турција.

Оваа година на фестивалот, кој годинава се одржа од 2-ри до 7-ми јули,  по петти пат,  учество земаа 44 хорови, претставници од единаесет држави.

Честитки за младите велешки амбасадорки на културата. 

Поврзани »

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати