Чадиев -изградба на пешачки мост до населбата Речани

Петар Печков

Во наредниот 4-годишен мандат еден од приоритетите како градоначалник ќе ми биде подобрување на условите во населбата Речани. Овде живеат се поголем број на наши сограѓани на кои најголем проблем им е комуникацијата со централното градско подрачје,.

Бидејки постоечките решенија значат пристигнување во централното градско подрачје по заобилоен пат, ние ќе реализираме проект: Изградба на пешачки мост до Населбата „Речани”

Мостот дирекно ќе ги поврзе со градскиот парк. На тој начин значително ќе се скрати патот и времето на движење. Освен жителите на населбата Речани, очекуваме мостот секојдневно да го користат и граѓаните од Весела долина и Трпезица.

Вкупната вредност на проектот изнесува 15 милиони денари. Истоврмено, покрај овој капитален објект ќе изработиме и:

проектна документација за изградба на мост до Населбата „Речани”

Урбанистички ќе се уреди овој дел на градот со носење на детален план

Продолжуваме и до поставување на нови водоводни и канализациони линии во населбата

Предвидовме 1 милион денари за реконструкција на две улици во Речани  

2 милиони денари за изградба на тротоар по улицата Академик Пенчо Давчев.

Ова е разликата помеѓу СДСМ и ВМРО ДПМНЕ. Ние имаме реални проекти, со рокови и со финасиски средства кои се предвидени за нивна реализација - порача Славчо Чадиев кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати