Четворица пациенти починаа утрово на Инфективно одделение

Петар Печков

Од Општа Болница Велес соопштија дека утрово четири лица, пациенти кои биле на лекување  а позитивни на ковид-19, починале од последиците.  

„Утринава починати четворица пациенти три жени на 81, 85 и 76 годишна возраст и еден маж на 59 години сите потврдено позитивни“  пишува во информацијата од велешката Болница. Вчера попладне на Инфективно одделение починал, набргу по приемот, маж на 63 годишна возраст, позитивен на ковид-19. Претходно попладнето починал и маж на 79 години, негативен на ковид-19.  

Со ова бројката на починати лица од велешко, позитивни од ковид-19 се искачи на 54

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати