Четири години затвор за неготинец оти се самозадоволувал пред деца

Петар Печков

Кирчо Р. (38 год) од Неготино  доби четири години затвор затоа што  се самозадоволувал, пред малолетни деца.  

Тој  во Основен суд Велес, беше прогласен  за виновен за  кривичното дело  ,, задоволување полови страсти пред друг,,.  

Настанот се случил на 24 април минатата година, во дворот од семејната куќа,  кога Кирчо Р. во два наврати пред две малолетни лица маструбрирал  и вршел задоволување на  полови страсти.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати