Четири сообраќајки утрово, поради голомразица

Петар Печков

Утрово (вторник)  се случиле повеќе сообраќајни незгоди, причина  е голомразицата.Сите биле на автопатот Велес -   Неготино.

Утрово се регистрирани сообраќајни незгоди на автопатот Неготино – Велес.  Три возила се извртени на патот на мостот кај Стоби, едно возило после наплатната станица „Градско“. Сите незгоди се настанати поради подмрзнување на патот и неприлагодена брзина на движење на возилата, при што, е причинета само материјална штета - изјавија од   СВР   Велес.

Од таму   апелираат до возачите за зголемена внимателност при управување на нивните возила и прилагодување на брзината според условите и состојбата на патот, особено во утринските часови кога има подмрзнување на мостовите и осојните места.  

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати