Шеснаесет бруцоши примени на ТТФ во Велес

Петар Печков

Во првиот уписен рок, на Универзитетите во земјава, на велешкиот Техничко- технолошки факултет примени се 16 студенти од нив десет редовни и шест вонредни. За 50 слободни места таму, конкурирале 24 кандидати.

На насоката нутриционизам  во државна квота примени  шест  студенти,  со партиципација од  200 евра од 20 слободни места,  додека вонредни примени се пет   со партиципација од  400 евра

Во насоката прехранбена технологија и биотехнологија во државна квота примени  се четири  студенти од 20 слободни места со партиципација од  200 евра, додека вонредни примен  е еден   со партиципација од 400 евра.

Техничко- технолошки факултет со седиште во Велес, работи во рамките на Универзитетот Св. Климент Охридски од Битола. Вториот уписен рок е  на  13-ти и  16-ти септември а третиот на 24- ти септември. Академската година започнува од 1-ви октомври.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

  • ги помнам само убавите моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар/а сум за една година
  • имаше и убави и лоши работи
  • како и секоја друга
Резултати