„Алијанс уан“ донираше компјутери за училиштето во село Сливник

Петар Печков

Подрачното училиште во село Сливник, кое работи во рамките на ОУ „Васил Главинов”, доби донација од девет компјутери.  Компјутерите ги донираше АД „Алајанс Уан” од Кавадарци со вредност од околу 200 илјади денари.  Ова се првите компјутери во подрачното училиште во село Сливник.

Претставникот на „Алајанс Уан” Орце  Николов истакна дека и во иднина, ќе донираат компјутери на оние училишта каде што недостасуваат.

Од подрачното училиште се заблагодарија на донацијата и велат дека стигнала во вистинско време. Во училиштето настава посетуваат 88 ученици од прво до петто одделение.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати