„Велешкото културно лето“ заврши предвреме

Петар Печков

Сите најавени содржини, до крајот на месец август, во рамките на манифестација „Велешко лето 2021“ се откажани .Ова го соопшти организаторот Општина Велес.  

„Поради актуелната состојба со Ковид-19 и ново донесените мерки и протоколи за заштита и ширење на вирусот од страна на Комисијата за заразни болести при Владата, сите настани кои се дел од „Велешко лето” 2021, времено се одложуваат“ - соопштија од локалната власт.

Со програмата беа предвидени седум концерти и две изложби. Исто така се одложуваат традиционалниот „Турнир во мал фудбал” и 17-тото издание на Интернационалниот фолклорен фестивал „Велес” 2021,

Сите одложени настани и манифестации од Општина Велес најавуваат дека ќе се организираат „во период до крајот на годината кога ќе бидат создадени услови, во формат, соодветен на условите“.

Поврзани »

РОНТИС ВРАБОТУВА ХАУСМАЈСТОР

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар (хаусмајстор) за одржување на надворешна инфраструктура и градина Детали

РОНТИС ВРАБОТУВА ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

  • да, но ќе мине време
  • не,нема да се случи
Резултати