Велешанец починал во лекарска чекалница

Петар Печков

Два настани од полицискиот билтен, случени изминатиот викенд

Петокот 23 август во 8,30ч. во СВР Велес лекар од приватна амбуланта пријавил  дека во просториите на амбулантата починал Р.Н. ( 48 год) од Веле.  По наредба на јавен  обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

Саботата  24 август , околу  20 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Велес, врз основа на судска наредба, полициски службеници го привеле О.Д.(45) од Бузалково, велешко, за издржување казна затвор. При приведувањето, О.Д. давал отпор и нападнал полициски службеник.

loading...

Поврзани »

Изгоре куќа на Јурија
loading...

>

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати