Во Велес нови два случаи позитивни на ковид-19

Петар Печков

Изминатите 24 часа во Велес се регистрирани два нови случаи на заразени со ковид-19, соопштија од Центарот за јавно здравје Велес.  Двата пациенти се испитувале на приватно   на приватните лаборатории во Скопје.  Со ова вкупната бројка на активни лица со  корона вирусот во Велес е 50 а 63 се оздравени. 

Едниот од ново заразените е по соседска линија, додека второто лице е сосема нов кластер. Работи во полиција, но не во Велес, не е гранична - изјавија од Центарот за јавно здравје. 

 На инфективното одделение на велешката Болница згрижени се 23 пациенти, 19 се позитивни а за четири кои се со симптоми се чекаат резултатите. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати