Во велешката касарна собрани 43 крвни единици

Петар Печков

Во касарната Алексо Демниевски Бауман во Велес, денес се одржа крводарителска акција. Професионалните војници, војниците доброволци, старешините и граѓанските лица вработени во АРМ уше еднаш ја покажаа нивната хуманост.

Собрани беа 43 крвни единици, од кои  пет беа жени а 14 крводарители прв пат даруваа крв.  На ланската акција организирана на овој ден, на истата локација беа собрани  45  крвни единици. 

Организатори беа ОО на Црвен Крст Велес, Заводот за  трансфузиона медицина и командата на велешката касарна.  

 

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати