Во тепачка на Рамина, настрада полицаец удрен со камен во глава

Петар Печков

Петокот попладне  околу 18.10 часот на ул. „Благој Страчковски“, во месноста Рамина, со камен во глава бил удрен полицаец, кој завршил во бессознание во Болница. МВР за настанот напиша:  при интервенција по претходно нарушен Јавен ред и мир во поголем обем,  полициски службеник од ПС ОН Велес од страна на непознато лице бил удрен со камен по главата. 

Полицискиот службеник забележал како непознатото лице се обидувало со каменот да удри друг полициски службеник. Со цел да го спречи непознатото лице во намерата полицискиот службеник го фатил за двете раце, но истото успеало да се оттргне и со каменот го удрило него во пределот на главата.

Полицискиот службеник изгубил свест, а лицето побегнало во непознат правец. На полицискиот службеник  му била укажана лекарска помош во Општа болница Велес, каде што му била констатирана телесна повреда  и е задржан на лекување. По преземените мерки и активности утврден бил идентитетот на лицето. Се работи за Б.З. (22) од Велес. СВР Велес презема мерки за  негово пронаоѓање и за целосно расчистување на случајот.

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати