Гевгеличанец доби 18 години затвор за педофилија

Петар Печков

Гевгеличанецот Иле Ангелов ( 28 год) доби 18 години завор за  педофилија. Тој во Основен суд Велес беше осуден за кривичното дело  „полов  напад врз дете кое не наполнило  14 години“.     

Според обвинението  делото го сторил  на 18 март 2017 година , кога со употреба на сила извршил полови дејствија врз малолетник од Гевгелија.  Бидејќи делото го сторил во два наврати, тој имаше две кривични пријави  по кои беше прогласен за виновен доби по 12 години затвор или во единствена од 18 години.

Ангелов не го признавал делото но судот од прибавените докази неспорно утврдил дека обвинетиот е сторител. До правосилноста на пресудата Ангелов останува во притвор.      

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати