Гостин во казино, со нож нападнал лице од обезбедувањето

Петар Печков

Вчеравечер, вторник, нов напад на обезедувач од посетител. Овој пат се случило во казино, во центарот на градот. МВР со детали за инцидентот.

Вторникот на  18-ти август  околу  21.30 ч.  во СВР Велес пријавено  е додека  бил на работното место како обезбедување во казино во центарот на Велес, лицето било физички нападнат од  лицето Д.С. од Велес  кој не сакал да стави  заштитна маска за да влезе во казиното. Напаѓачот употребил и нож, меѓутоа лицето од обезбедување го одбил нападот, по што напаѓачот го фрлил ножот и избегал во непознат правец - информираше Димитар Каракулев, oд СВР Велес.

Во понеделникот обезбедување во банка во центарот на градот, беше физички нападнат од странка, која сакала да влезе преку ред.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати