Двајца прилепчани заедно добија 4, 3 години затвор за еден кг марихуана

Петар Печков

Двајца прилепчани добија вкупно  4 години и 3 месеци затвор откако беа фатени со еден килограм марихуана. Тие се спогодиле со велешкото обвинителство по што судија од Основен суд Велес им ги потврдил казните.

Рамазан Абдиоски (31 год) доби две и пол години затвор додека Фатон Џелилоски (31 год)   од село Житоше –прилепско,  една година и десет месеци затвор за ,,Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,,

Според обвинението  двајцата жители на село Житоше, општина Долнени -прилепско, биле откриени на 31 март, ноќта петокот кон саботата, во два часот по полноќ, кај бензинската кај село Дреново.   

Во патнички автомобил марка „Југо“ со прилепски регистарски ознаки управувано од Џелилоски  и сопатник  Абдиоски пронајдена е најлонска кеса со околу еден килограм сува растителна материја, која по вештачењето е констатирано дека е марихуана. Автомобилот им е одземен.

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com