Двајца прилепчани заедно добија 4, 3 години затвор за еден кг марихуана

Петар Печков

Двајца прилепчани добија вкупно  4 години и 3 месеци затвор откако беа фатени со еден килограм марихуана. Тие се спогодиле со велешкото обвинителство по што судија од Основен суд Велес им ги потврдил казните.

Рамазан Абдиоски (31 год) доби две и пол години затвор додека Фатон Џелилоски (31 год)   од село Житоше –прилепско,  една година и десет месеци затвор за ,,Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,,

Според обвинението  двајцата жители на село Житоше, општина Долнени -прилепско, биле откриени на 31 март, ноќта петокот кон саботата, во два часот по полноќ, кај бензинската кај село Дреново.   

Во патнички автомобил марка „Југо“ со прилепски регистарски ознаки управувано од Џелилоски  и сопатник  Абдиоски пронајдена е најлонска кеса со околу еден килограм сува растителна материја, која по вештачењето е констатирано дека е марихуана. Автомобилот им е одземен.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?

 • Аргентина
 • Англија
 • Англија
 • Бразил
 • Белгија
 • Германија
 • Португалија
 • Русија
 • Србија
 • Уругвај
 • Франција
 • Хрватска
 • Шпанија
 • некој друг
Резултати