Две сообраќајки утрово во Велес

Петар Печков

 

МВР информираше за две сообраќајки кои се случија утрово во Велес и двете на улица АСНОМ. При тоа дете на велопсед има тешки телесни повреди а во втората  возачот минал со лесни повреди иако излетал од патот. 

Утрово во 5,45 ч. на крстосницата од улица АСНОМ со улица Андон Шурков дошло до сообраќаен инцидент, кога автомобил марка ,,мерцедес,, со бугарски регистраски таблички излетал од патот. При тоа возачот З.З. ( 51 год)  удрил во метална заштитна ограда и во станбен објект. Бил префрлен до ЈЗУ Општа Болнциа Велес, каде му се констатирани лесни телесни повреди и е пуштен дома - информираа од МВР.

Нешто подоцна се случила втора сообраќајкна незгода, во близина на местото од првата.

На крстосницат од улица АСНОМ и ул. Борес Трајквоски во 8,20ч. се случила сообраќајна незгода во која автомобил марка ,,фолцваген,, со велешки регистарски таблички управувано од З.Ж. ( 58 год) удрило во 13 годишно дете кое управивало велосипед. Дете е префрлено во ЈЗУ Општа Болница Велес, каде се констатирани тешки телесни повреди, укажана му е помош и е пуштено на домашно лекување - изјавија од МВР. 

И на двете сообраќајки излегле на терен увидна екипа на СВР Велес, и по извршената истрага ќе се знаат причините за истите.    

loading...

Поврзани »

Мирна новогодишна ноќ
loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати