Директна врска со воз до Солун, само за викенд

Петар Печков

Меѓународниот патнички железнички сообраќај помеѓу Македонија и Грција, ќе се одвива  со директна линија само преку викендите.

Во работните денови, од понеделник до петок, наместо експресните возови од Гевгелија кон Солун,се  вози  со автобуски превоз, а за викенди патнички железнички сообраќај со Грција е со диреткна линија до Солун.

Меѓународниот воз  Велес - Солун тргнува секој ден во  05:25   а од Солун кон Велес  во  18:23 по грчко време. 

Оваа новина која стапи на сила од викендов  и е на неопределено време.

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com