Драган Ванов трет на првата трка од првенството во мотокрос

Петар Печков

Изминатиот викенд се возеше првата трка од Државниот шампионат во мотокрос, на патеката Лагово  близу Прилеп. Драган Ванов член на  Мото Велес, по двете возења  го зазема третото место во класата  MX2, зад првопласираниот Станковиќ од Битола и Бугаринот Џонев. Во оваа класа возеше и велешанецот  Виктор Караколев кој беше четврти од четворица  учесници а вози за скопски клуб.  

Од клубот велат дека ова е одличен резултат бидејќи Ванов возел со десет години стар мотор, додека победниците имале нови машини. 

Претставникот на Мото Велес, Јове Иванов во класата  Mx3 i имал пад и се пласирал на петто место од шест возачи.  

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати