И Велес беше дел од „Часот на планетата земја“ (фото)

Петар Печков

Саботата навечер од 20,30 до 21,20 ч.  и Велес се приклучи на  глобалната акција „Часот на планетата земја“. Три локации во градот, мостот Гемиџии, Мало мовче и Младински  парк, потонаа во мрак со цел подигнувње на еколошката свест на населението, за зачувување на планета Земја.  

Ја изведоа волонтерите од Општинската организација на Црвен крст  заедно со локалната власт,  Во Младинскиот апрк беше  изработен знакот „60+“ со кој се означуваат заштедите при исклучување на електричната енергија.

Организатор на овој глобален настан е Earth Hour Macedonia како дел од мрежата на WWF – World Wide Fund for Nature.

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати