КМФ Велес со победа го стартуваше пролетниот дел од Првата футсал лига

Петар Печков

Со натпреварот против Јувентус Серава, продолжи вотрито дел  до  првенството во Прват футсал лига.  Лидерот екипата на КМФ Велес на домашен терен, во салата Гемиџии славеше со 8:4. По 13 кола и 10 одиграни натпреври КМФ Велес е лидер, има ист број бодови со шамионот Шкупи  но два натпревари повеќе.  Првата лига брои  9  екипи, откако  Хедис  ссе  откажа. Се игра трокружно.  Во следното 14 коло екипата на КМФ Велес гостува  на СЕЕ Универзитет во Тетово, која е осма со само една победа од 12 натпревари.

Откако освојувачот на Купот КМФ Велес изненадувачки беше  исфрлен  од  Куп натпреварите уште во осминафиналето, вториот  велешки футсал  клуб  Гемиџии , член на  Втората лига победи во Куманово против екипата на  Карадаку со  6:2 и се  пласира во четвртфиналето.

loading...

Поврзани »

loading...

Rontis вработува магационер

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала Ронтис заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Mагационер Детали

Rontis вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала „Rontis“ заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување

Детали

Rontis вработува оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи: 20 (дваесет) Оператори во производство Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com