Крводарителите од велешко најдобри во Македонија во 2018-та

Петар Печков

Големо признание за крводарителите од Велес, Градско и Чашка. Во 2018 година тие го натфрлија планот за реализирани крвни единици за 242,83 проценти. Со тоа се рангирани како први, најдобри  во Македонија.

Огромна благодарност од Црвен крст на Република Македонија Организација Велес до сите крводарители.  Голем удел за постигнатите резултати имаат вработените во Службата за трансфузиологија при Општата болница од Велес. Секако и волонтерите на Црвен крст кој ги организираа и со екипите на Институтот за трансфузиона медицина од Скопје ги реализираа 26-те крводарителски акции во минатата година - напишаа на нивниот ФБ  од ОО на Црвен крст Велес.

loading...

Поврзани »

loading...

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?

  • да, за нив секогаш имам време
  • имам многу обврски, тешко се наоѓа
Резултати