Мирчевски и Небиовски на ЕП во кајак во Прага

Петар Печков

Двајца велешани, се членови на репрезентацијата на Македонија во кајак на Европското првенство во слалом, кое ќе се одржи од 31 мај до 3-ти јуни. Се вози на патеката Троја близу Прага, Чешка. Македонската селекција ја сочинуваат кајакарите Борче Мирчевски и Енис Небиовски.

Тие ќе возат  слалом во К-1.  Квалификациите  се на програмата во петок, кога ќе се возат двете елиминациони  трки, полуфиналето на 20-те најдобри е во сабота а финалето каде учествуваат 10-те со најдобри времиња е во недела претпладне. 

Тренер на репрезентацијата е Роберт Папазов. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати