Моторист излета од пат, се бори за живот

Петар Печков

Саботата попладне, во 14,35 часот на магистралниот пат Велес- Штип, кај село Сарамзалино, се случила сообраќајна незгода .

До неа дошло откако  М.А. (42) од Прилеп управувајќи моторцикл „Кавасаки“ со прилепски регистарски таблици, изгубил контрола над истиот и излетал од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди.

Според докторите од Општа Болница Велес, имал контузија на граден кош, глава и врат, и фрактура на потколеница, кој по укажаната лекарска помош во во неконтактибилна состојба бил префрлен во Ургентен Центар -Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС-Свети Николе и се работи на целосно расчистување на случајот.

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com