Моторџија излетал од пат после Велес завршил на клиники во Скопје

Петар Печков

Во саботата попладне, моторџија од Скопје  се здобил со тешки повреди, откако со неговиот мотор излетал од патот.

На 09.06.2018 година околу 17.25 часот  на магистралниот  пат Велес - Штип, мотоцикл „Сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управуван  од В.Н. (30) од Скопје, излетал  од патот. Притоа, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Клинички центар Велес -стои во писменото соопштение  од МВР.

Од ЈЗУ Општа Болница Велес инфомрираа дека кај нви е донесен пациент во 18,10ч. 

Примен е на хируршкото одделение, пружена му е неопходна здравствена нега. По извршените снимањата откриено е дека има свршеници на екстремитетите и е префрлен на Клинички центар при комплекс клиники „Мајка Tереза“- изјави Марина Андова портпарол на ЈЗУ Општа Болница Велес.  

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати