Мотор излетал од пат, возачот тешко повреден

Петар Печков

Средата навечер, околу 23,00 часот на магистралниот пат Велес – Штип во близина на село Сарамазлино се случила сообраќајна несреќа, во коај две лциа се повредени, едното потешко. МВР за настанот информираше преку соопштение.

Во  сообраќајката  учествувал  мопед управуван од С.П.(23) од Лозово, кој  се превртел од патот. По несреќата С.П заедно со неговиот сопатник на мопедот - 16 годишно лице исто така од Лозово се пренесени во Медицински Центар Велес за укажување на медицинска помош. Кај сопатникот се констатирани телесни повреди, а на С.П. му е констатирана тешка телесна повреда и поради сериозноста на повредата е пренесен и задржан на понатамошно лекување во Клинички Центар „Мајка Тереза“ во Скопје на КАРИЛ - информираа од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Свети Николе.

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ЈАНУАРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде за Новата 2018-та година?

  • во друштво во домашна атмосфера
  • дома пред телевизорот
  • во ресторан, дискотека или кафуле
  • во некој зимски центар
Резултати