Пешак удрен пред Жито Вардар

Петар Печков

Автомобил удрил пешак, вчера напладне. Иако возачот сопрел и понудил помош жената сметала дека нема проблеми, кои се јавиле подоцна. МВР со повеќе информации за настанот. 

Вторникот, на  10-ти јули,  во 15,10 на крстосницата од улицата „АСНОМ“ и улицата “Алексо Демниевски“ патничко моторно возило непозната марка управувано од непознато лице, удрило во пешакот Ц.Ќ.(77 год) од Велес. На Ц.Ќ. и е укажана помош во Јавната здравствена установа во Велес, каде од страна на лекар и биле констатирани тешки телесни повреди - пишува во соопштението на МВР. 

Од СВР Велес дополнија дека  откако жената била удрена возачот понудил да ја однесе во болница, таа рекла дека не чувствува проблеми па автомобилот заминал. Единствено што пешакот знае е дека возилото било со црена боја, друго не.

По два часа од ударот, таа дома почувствувала силни болки и била пренесена во Болница. Од таму портпаролот Весна Лазареска информираше дека околу 17 ч. е дојден пациент на ортопедија,на рендген  снимката констатирани се скршеници на десна потколеница, и бил ставен гипс и пуштена била  на домашно лекување.    

Велешката полиција е работи на целосно расчистување на случајот.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати