Попладневниот воз за Кочани, вчера каменуван

Петар Печков

Вчера попладне, петок,   возот од Скопје кој сообраќа за Кочани бил каменуван. За ова сведочат патници  кои патувале со него. 

Кога стигнавме на  железничка станица Драчево, возот сопре и побара да се преместиме во друг воз, оти овој бил каменуван. Било скршено стаклото од левата страна. А  патувавме со новиот кинески воз.  Се качивем во гевгелискиот и го продолживме патувањето за Велес - вели патник во возот. 

Од МЖ информираа дека кочанскиот воз го продолжил патувањето, по  еден час, по извршениот увид од страна на полицијата. Од  каманувањето   е сторена материјална штета.  

На 30.03.2018 година во 16,50 часот од  Железничка станица-Лисиче во правец кон  Железничка станица-Драчево, на околу 30 метри пред рампата за населба Драчево, од страна на непознато лице каменуван е патничкиот воз кој сообраќа на релација Скопје – Кочани, при што е скршено едно стакло. Повредени патници нема - информираа од МВР.  

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати