Сообраќајка кај Сопот, почина жител на Облешево

Петар Печков

Во петокот напладне 5 октомври во  12.30 часот на автопатот Скопје - Велес,  кај  наплатна рампа Сопот се случила сообраќајка, во која едно лице починало а едно е тешко повредено.

Околу 13ќ. во Општа Болница Велес на трауматологија,  донесени се две лица, од кое едното веќе било починато.  На второто лице му е укажана неопходната здравствена нега и помош, завршени се претраги и се наоѓа на одделение - рече портпаролот Марина Андова.  Од МВР информираа  дека починатиот и повредениот се жители на Облешево.   

К.М.(33) од село Облешево управувајќи патничко моторно возило „Фиат Пунто“ со бугарски национални ознаки  изгубил контрола над возилото и се превртел. Од незгодата на местото на настанот починал сопатникот А.М.(46) од село Облешево, а возачот К.М. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општа болница Велес - пишува во соопштението на МВР.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати