Старец тешко повреден од товарно возило

Петар Печков

Понеделникот наутро, се случила сообраќајка во која пешакот се здобил со тешки телесни повреди. МВР информираше за настанот.

 На 05.03.2018 година во 09.00 часот на крстосницата од улиците “Димитар Влахов“ и “Кресненско востание“ во Велес,  товарно возило „Форд транзит“ со велешки реигстарски ознаки, управувано од И.М.(25) во Велес удрило во  пешакот Д.М.(84) од Велес. И.М., движејќи го возилото наназад, го удрил пешакот, кој се здобил со тешки телесни повреди,  по што бил пренесен и задржан во Медицински центар Велес - пишува во соопштението на МВР.

Извршен е увид на местото на настанот, по што ќе се знаат причините како дошло до несреќата.   

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати