Учениците со посебни потреби ја одбележаа Детската недела на Градскиот стадион

Петар Печков

„Ние и спортот“ беше мотото за одбележување на Детската недела. По тој повод  денес на Градскиот Стадион во Велес се реализираа спортско рекреативни игри за учениците со посебни образовни потреби од посебните основни училишта: „Маца Овчарова“-Велес, ПОУ„Иднина“ и ПОУ„Др Златан Сремец“ од Скопје.

Учениците се рекреираа, забавуваа и меѓусебно другаруваа со поддршка на родители, дефектолози и волонтерите од ОУД „Лазар Лазаревски“-Велес. 

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати