ФК Борец во Втората лига стартува од Валандово, на 27 август

Петар Печков

 Осетно засилен, со нов состав и големи амбиции екипата на велешкиот фудбалски второлигаш ја пречекува новата сезона. Извршена е ждрепка за фудбалска сезона 2017/18 од Втората лига Исток, каде ќе настапува и велешки Борец 1919, заедно со уште девет други екипи.  

Во првото коло на 27 август Борец гостува на Победа во Валандово, со која минатата сезона  играа во Трета лига Југ. Во второто коло повторно гостување и тоа во Македонска Каменица на Саса на 9-ти септември.  

Првото преставување во новото друштво велешани ќе го имаат на 16-ти септември кога на Градски во Велес со почеток во 15,30 Борец ја пречекува екипата на  Брегалница од Штип,  која пролетва излезе од прва лига.   

Извршена е ждрепката и за фудбалскиот куп а во првото коло велешани имаа поволен ждреб. На  16 август со почеток во 17ч. на Градски го пречекуваат Велазерими од Кичево, член на Втора лига Запад. Се игра една средба а победникот оди во  осмина финале.  

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com