Четири години затвор за обљуба на немоќно лице

Петар Печков

Велешанецот В. Г. (56 год) доби 4 години затвор затоа што извршил обљуба врз немоќно лице. Тој беше прогласен за виновен  и осуден во Основен суд Велес.  

Обвинетиот бил пријател со таткото на девојката која била лице со посебни потреби. Тој пријателството го искористил  се зближил со неа и  кривично дело ,,обљуба врз немоќно лице,, 

Пресудата  не е правосилна. 

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати