„Кога вода штедиш- многу вредиш“

Петар Печков

Во  објектот Дизни на Детски градинки ,,Димче Мирчев,, во   Велес  поставени  се  нови чешми, со кој се штеди  водата за пиење.  Тоа е во рамките на проектот  „Кога вода штедиш- многу вредиш“. „Димче Мирчев“ Велес во рамките на програмата „Интеграција на еколошката едукација во македонскиот образовен систем “ доби грант во висина од илјада евра за изработка на проектот

Со средствата од овој проект ,во објект „Дизни“ поставивме вкупно 22 водо-штедливи чешмички. Тие ќе бидат достапни и едноставни за ракување за децата, а истовремено ќе овозможат со што овозможува заштеда на вода за повеќе од 20% во споредба со изминатиот период – велат од градинката.

Средствата од грантот биле   искористени за набавка  и монтажа на чешмите.  

loading...

Поврзани »

loading...

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати