10 години затвор за татко кој извршил обљуба на малолетна ќерка

Петар Печков

Таткото А.Ј. ( 41 год)  доби 10 години затвор оти извршил  обљуба врз  малолетната ќерка. Ова е пресуда на Основен суд  Велес, со која  А.Ј. е прогласен за виновен за кривично дело ,,Обљуба со злоупотреба на положбата,,.

Делото таткото го сторил лани во јули, во велешко село, каде семејството имало имот и куќа.  Таа следниот ден настанот го раскажала  на мајката, која го  пријавила во полиција.    

Пред судот А.Ј. се бранел дека не го сторил делото, дека му е монтирано. Пресудата не е правосилна, но обвинетиот останува во притвор.

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com