14-тото издание на Питијадата во Велес од 6-ти до 8-ми октомври

Петар Печков

Годинашното издание  на Велешката питијада ќе биде на 6-ти,  7-ми и 8-ми октомври. Ова на својата фејсбук страна го објави  локалната власт.

Го објавија и името на главната ѕвезда на манифестацијата, Здравко Чолиќ, кој ќе настапи на 7-ми октомври, сабота од 22ч.  Останатите учесници, музички имиња од Македонија или регионот,  ќе се знаат  до почетокот на септември.  

Питијдатата по непишано правило се одржуваше во вториот викенд на октомври, но за овој период, најавено е  одржувањето на локалните избори, поради што манифестацијата   годинава ќе се одржи една недела порано.  

Изминатите години на Питијадата, која има најдолг стаж од сличните манифестации во земјава, во Велес настапија Црвена јабука, Прљаво Казалиште, Парни Ваљак, Жељко Јоксимовиќ, Ван Гог, Калиопи, Елена Ристевска, ДНК, Нокаут, Љубојна .... 

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ЈАНУАРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде за Новата 2018-та година?

  • во друштво во домашна атмосфера
  • дома пред телевизорот
  • во ресторан, дискотека или кафуле
  • во некој зимски центар
Резултати