Oздравени нема, двајца нови позитивни случаи и еден починат

Петар Печков

Денес, понеделник, Министерството за здравство објави дека во велешко нема оздравени, има два нови случаи на позитивни со ковид-19.  регистрирани се 25 нови случаи на лица позитивни на ковид-19 а оздравени се 13. Или во велешко активни се 335  случаи а досега  од корона вирусот  се заразиле 2.956 лица. 

Починат е еден пациент на 79 годишна возраст, од Велес, лекуван на Инфективно одделение  два дена. Тој е 99-ти пациент од велешко, кој почина од последиците на корона вирусот.  

Во велешка Болница  хоспитализирани се 38, од кои 29 се потврдени позитивни, два сомнителни и седум пациенти со негативен тест но задржани на болничко лекување. Инфективно  одделение лежат 31 пациент а на Интерно седум  На кислородна поддршка се 14 пациенти. Испишани се тројца  пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати