Во акцијата на МК Носачи на крстот собрани 137 крвни единици

Пациентите разочарани, вакцината која се плаќаше 650 денари заврши за три часа

Колку вреди донација на ЕЕГ апаратот во велешка Болница

Ротаријанците од градот донираа ЕЕГ апарат за нервното одделение при велешка Болница

29 -ти септември Светски ден на срцето

Пациентите од кожната амбуланта чекаат за преглед на отворено

Во велешката Болница ќе се ангажираат 41 ново вработен ама и натаму има еден лифт

Компјутерскиот томограф повторно ставен во функција во велешка Болница (фото)

Во Велешка Болница изведен операција на артроскопија на рамо

Заврши климатската рехабилитација на децата во Михајлово (фото)

Акција за собирање на електронски и електричен отпад

По четврти пат Општина Велес, ЈКП Дервен и „Нула отпад“ - Скопје организираат Акција за собирање отпад од електрична и електронска опрема За таа цел, компанијата „Нула отпад“ од Скопје отпечати информативен леток кој е дистрибуиран од страна на ЈКП Дервен, со сметките за комунални услуги. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com