Школите бараа 1,2 илјади места за упис во прва, Министерството дозволи 1.088

Родителите ги бараат назад воспитачките на децата во градинките

Сензорна соба за децата со аутизам во ПОУ Маца Овчарова

СДСМ со нов прес, за недомаќинско трошење на парите во образованието

Завршуваат 500 девето одделенци а има 1,2 илјади слободни места во Велес

Наесен во велешките средни училишта се предвидуваат 1.190 слободни места

Гимназија „Кочо Рацин“ ги презентираше активностите и проектите во програмата Еразмус плус

В.Д. директори во три училишта во Велес

Зимскиот распуст годинава ќе трае дури 23 дена

Тања Николова, со награда од Гете институтот од Скопје

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати