Наесен во велешките средни училишта се предвидуваат 1.190 слободни места

Гимназија „Кочо Рацин“ ги презентираше активностите и проектите во програмата Еразмус плус

В.Д. директори во три училишта во Велес

Зимскиот распуст годинава ќе трае дури 23 дена

Тања Николова, со награда од Гете институтот од Скопје

Кои ученици и студенти добија стипендии за оваа учебна година

Промовирана книгата „Новогодишни мечти“

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017-8 година

Започна наставата за докторски студии на ТТФ во Велес

Најдобриот клас во историјата на велешка Гимназија

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати