Лани во Велес помалку туристи отколку во 2017-та

Барајте нови странски инвестиции, но не заборавајте ги постојните (ФОТО)

Нов протест со блокада на сообраќајниците, утрово на Независниот полициски синдикат

Протест со блокада на сообраќајниците, утрово на независниот полициски синдикат

Жито маркети го отворија 15-тиот продажен објект во Велес (фото)

Започна спојување на ЈП Велес паркинг со ЈП Парк спорт

Ден за ден, се одлага почетокот на расчистувањето на изгорената дрвна маса околу езеро Младост

Велешките таксисти ја качија цената на возењето

ШС ..Бабуна,, навремено ги испорачува платените дрва за огрев

Паркингот кај Ликовен асфалтиран и пуштен за користење

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати