Започнува седмата акција на ЈКП Дервен за собирање на габаритен отпад

Општина Градско се чисти од диви депонии

Во околината на село Новачани засадени три илјади садници

И Велес беше дел од „Часот на планетата земја“ (фото)

И велешани дел од светската акција „Час на планетата Земја“

Исчистен просторот околу езеро Младост, собрани се 16 метри кубни отпад

За два часа во Велес собрани 140 м3 смет (фото)

Саботна акција за чистење на градот ,,Не валкај - разубави, ден за Велес,,

Што се граѓаните пријавиле на мобилниот број за горење на опасен отпад

Екологистите реагираа, апаратите за квалитетот на воздухот проработеа

Пролетна акција за собирање на габаритен отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ веќе осма година по ред организираат „Пролетна акција за собирање на габаритен отпад“. Акцијата започна од понеделникот 16 Април, и ќе трае до 15 Мај. Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • ми донесе многу убави моменти
  • што поскоро да ја заборавам
  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши мигови
  • постар сум за една година
Резултати