Министерството за животна средина ја одзело ,,А,, еко дозволата за работа на Варницата во Превалец

Депонијата со згура во Велес, црната еко -точка доби нов концесионер

Добиен проект за чистење на речното корито помеѓу Долно и Горно Јаболчиште

Се запали депонијата на Штипско џаде

Мерниот инструмент за ПМ10 честички во Велес расипан, покажуваше вредности над граничната

Ни реката Бабуна во долниот тек не е повеќе за капење

Со 30 илјади евра и 50 нови контејнери за почист град од пластична пет амбалажа

Поставени се 10 нови гнезда за царските орли на далноводите во Овче Поле

За седум месеци во контејнерите, велешани фрлија 9 тони стакло

Велешани се ослободија од старите кревети, душеци, плакари

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Детали

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?

  • да
  • не
  • не го следев СП
Резултати