Дали ја пиете водата од природните чешми и бунари?

50%
48 гласови
не
36%
35 гласови
да
12%
12 гласови
како кога

Вкупно гласови: 95
Минати анкети:

Кој ќе биде новиот Европски првак во фудбал?
Дали Ликовниот салон е вистинското место за венчавки?
Дали ФК Борец ќе го мине баражот и од есен ќе игра во Втората фудбалска лига?
Дали се потребни забрани за учениците на училиште да носат мини здолништа, долги нокти, маици на прерамки, бермуди, бради и присеви?
Дали се согласувате улицата 8 Септември да биде пешачка зона oд Сармаале до Коњаникот?
Дали го делите ставот дека коцкарници, казина, обложувалници, треба да бидат најмалку 500 метри подалеку од најблиското училиште?
Дали е потребно да се палат коледарски огнови, кои сериозно ја зголемуваат загаденоста на водухот во градот, и влијаат врз здравјето на сите?
Како ќе ја помните годината зад нас, 2023-та?
Што е причина за сообраќајниот хаос во Велес?
Дали подготвивте зимница?
Каде го минавте летниот одмор?
Што те нервира во лето?
Дали сте го посетиле 3Д Киноверзум и гледале некој филм?
Дали се согласувате коцкарниците, обложувалниците, казината, да бидат оддалечени најмалку 500 метри од училиште?
Дали сте среќен човек?
Колку сте задоволни од новите гумирани подлоги на железничките патни премини во Велес?
Како ќе ја помните годината зад нас, 2022?
Од кој маркет пазарувате? (да имаат најмалку три продажни објекти во Велес или да се дел од ланец на продажни маркети во земјава)
Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?
Каков е Вашиот став по промената на времето на сметање, летно и зимско?
На што ќе се греете оваа зима?
Каде го минавте летниот одмор?
Каде го минувате слободното време за освежување летово, додека сте во Велес?
Дали Македонија треба да продолжи да учествува на Евросонг?
Дали честите сообраќајни полициски контроли резултираа со почитување на сообраќајните правила и прописи?
Дали ги поддржувате штрајковите кои овој месец, парил, се случуваат секојдневно?
Дали ја поддржувате одлуката недела да биде неработен ден?
Дали со повисоките цени на кесињата за пазарење во маркетите, може да се зачува животната средина?
Дали во Македонија треба да остане летно и зимско сметање на времето?
Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?
Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?
Каде го минувате слободното врмето летово за рекреација и одмор?
Ако се воведе бесплатниот автобуски превоз до езеро младост, би го користел/а:
Дали сте за воведување на бесплатен автобуски превоз за рекреација на езеро „Младост” во летниот период?
Дали се вакциниравте за заштита од ковид-19?
Кој ќе биде новиот Европски фудбалски првак?
Каков пласман ќе има фудбалската репрезентација на Македонија на ЕП во фудбал?
Каков е Вашиот став, по предлогот за легализација на дивоградбите во викенд населбата на Долна Бабуна?
Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?
Дали би се согласиле да примите вакцина за заштита од ковид-19?
Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?
Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?
Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?
Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?
Како го минувате времето дома во полицискиот час?
Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?
Дали стравувате од корона вирусот?
Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?
Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?
Каде за пречекот на Новата 2020-та година?
Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?
Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?
Дали користите велосипед во Велес?
Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?
Каде одмарате летово?
Дали имате доволно време да му посветите на Вашето дете/деца?
Дали честите акциски контроли на сообраќајната полиција, изминатите два месеци, воведоа ред во однесувањето на возачите и пешаците?
Каков пласман ќе има Тамара на Евровизија во Тел Авив?
Какви специјалистички здравствени услуги користите?
Дали ќе излезете да гласате на претседателските избори?
Дали е потребно забрана за користење на мобилни на наставата во училиштата?
Верувате ли на големите по новогодишни попусти?
2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?
Каде за пречекот на Новата 2019-та година?
На што ќе се греете зимава?
Дали треба и натаму летно и зимско сметање на времето?
Дали ВАР технологијата воведена на ова СП во фудбал, придонесе тоа да биде поправедно?
Дали ќе користите атобуски превоз, ако се воведе, за рекреација на езеро Младост?
Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?
Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?
Дали го вакцинирате Вашето дете?
2017-та е зад нас. Како ќе ја помните?
Колку се задоволни од настапот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска:
Каде за Новата 2018-та година?
На што ќе се греете зимава?
Дали ги поддржувате најавените промени на Законот за пушење?
Каков превоз најчесто користите?
Каде одмаравте летово?
Каква е културната понуда и забавата летово во Велес?
Каква е Вашата куповна моќ (на домаќинствата)?
Дали екстерното полагање ги даде најавените резулати, повеќе знаење на учениците и контрола на просветните работници за оценките?
Дали палмите во Велес беа вистинско решение?
Дали Трифун Костовски поради „гревот кон Егејците и повредата која тие ја чувствуваат од негова изјава“ треба да остане без титулата почесен граѓанин на Велес, наспроти „посебниот придонес за културата и националното наследство на Велес и Македонија“ за која ја доби?
Каков пласман ќе има македонската претставничка Јана Бурчевска, на годинашнава Евровизија во Киев?
Дали граѓаните кои добија ослободување од плаќање на сметки за вода, камати и дел од кредити, од јавно осветлување треба да имаат задолжителна општо корисна работа во градот?
Потребен ли му е на Велес „бувљак“?
Дали верувате во бројните попусти, кои овој период ги има во дуќаните?
Како да се реши проблемот со кучињата скитници во градот?
Како надлежните се справија со снегот зимава во велешко?
Како до почист воздух?
Каде ќе ја пречекувате Новата 2017-та година?
Дали ќе гласаш на овие избори?
Што би промениле во својот живот, ако е тоа можно?
Колку сте задоволни од „Питијадата“?
Каде одмаравте летово?
Колку често одите во црква, џамија или на верски обред?
Од која Бензинска во Велес го полните горивото за Вашиот автомобил?
Кој ќе биде новиот Европски првак во фудбал?
Од која Тв се информирате:
Какви се Вашите очекувања за пласманот на Калиопи од годинашниот Евросонг во Стокхолм?
Каков е Вашиот став кон одлуката на претседателот Иванов да се аболицираат -ослободат од кривично гонење, сите македонски политичари?
Дали македонската ракометна репрезентација ќе се квалификува на Олимпијадата во Рио, летово?
Кој е Ваш фаворит да пее на Питијадата годинава?
Која велешка манифестација ја посетувате:
Како ја оценувата манифестацијата Велес град на културата за 2015?
Каде је пречекувате Новата 2016-та година?
Дали на Велес му е потребна новата манифестација „Скаријада“?
Дали го поддржувате предлог законот за амнестија?
Дали сте за легализација на марихуаната во Македонија за медицински цели?
Каков пласман ќе забележи македонската репрезентација на ЕП во кошарка?
Каде ги минувате овие пеколку горештини?
Кој ансамбл од странство остави најсилен впечаток на годинашниот фолклорен фестивал?
Какви се вашите оценки за здравствениот систем во земјава?
Дали ГРК Борец ќе влезе во Супер лига?
Преку кој тв вести се информирате за настаните во Македонија? (по азбучен ред)
Каков пласман ќе има Кајмакоски на Евровизија во Виена?
Од кој маркет најчесто пазарите?
Кој покрај Парни Ваљак би сакале да го видите на Питијадата во Велес во октомври?
Кои настани од културата најмногу сакате да ги посетите?
Каков пласман и предвидувате на македонската ракометна репрезентација на СП во Катар?
Каде ја пречекувате Новата 2015 година?
Кој од двата годинашни македонски филмови, неодамна прикажани во Велес, Ви остави посилен впечаток?
Верувате ли во „големите сезонски продажни попусти“ по дуќаните?
Дали полагањето екстерен, државен испит за студентите е потреба?
Кој концерт годинава беше најдобар во Велес?
Како ја оценувате Питијадата 2014? Се оценува од 5 (најдобро) до 1 (најслабо)
Дали сте задоволни од такси превозот во Велес?
Каде одморавте летово 2014-то?
Има ли во Велес доволно јавни чешми за гаснење на жед?
Кој би сакале да пее на годинашнава Питијада, на почетокот од октомври? (анкетата нема обврзувачки, туку информативен карактер кон организаторот)
Кој гостински ансамбл остави најсилен впечаток на годинашниот фолклорен фестивал?
Кој ќе биде првиот стрелец на СП во Бразил?
Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?
Помалите, споредни велешки улици треба да имаат подлога од:
На 6-ти и 7-ми јуни во Велес ќе има два големи музички настани . Ќе одам на:
Велосипедска патека е потребна на релацијата кон:
Победата на Австрија на Евросонг е:
Каков пласман ќе има Тијана на годинашнава Евровизија?
Која од македонските екипи ќе биде учесник на завршницата на Лигата на шампионите од ракомет?
Платата што се дели од 8 илјади денари е:
Како се информирате за случувањата во земјава?
Дали тој што го фати крстот треба да добива подароци?
Каков пласман и предвидувате на македонскта ракометна раперезентација на ЕП во Данска?
Каде ќе ја пречекате Новата 2014 година?
Кој е виновникот за очајните резултати на ФК Борец во Втората лига?
Парите од ДДВ-то е подобро:
Дали прифаќате на 150 км од Велес, во Албанија да се уништув опасното хемиско оружје од Сирија?
По што ќе ја помните годинашнава Питијада?
Зошто ни се случуваат сообраќајки на пешачки?
Дали подготвивте зимница?
Во претстојната грејна сезона ќе се топлите на:
Каков е ноќниот живот во Велес?
Поставувањето на споменик на Ататурк, на местото од велешките херои во Паркот кај Ликовниот салон
Каков пласман ќе има македонската кошаркарска реперезентација на ЕП во Словенија?
Дали велешката стомна/бардак, треба да се брендира како заштитен производ?
Какво е Вашето мислење за идејата да се гради брана и акумулација на Вардар, над Башино село и да се помести пругата Скопје - Велес?
Архитектите предлагаат на Дамјанов во Велес да му се подигне споменик
Каде се разладувате овие жешки денови?
Каков е Вашито став по Законот за абортус?
Што мислите, дали е потребно екстерното полагање?
Каков е Вашиот став за дивоградбите по течението на долна Бабуна?
Каков пласман Есма и Влатко ќе остварат на Евровизија?
Која инспекција во градот има најслаби резултати?
Каков е Вашиот став по новиот куќен ред во Велес?
Кој е настанот на 2012 година?
Каков пласман ќе има Македонија на СП во ракомет во Шпанија?
Каде ќе ја пречекате Новата 2013 година?
Колку сте здоволни од услугите во Велешката Болница?
Како ја оценувате новата шема на МТВ, со нови новинари, квалитетен спорт, нови филмови и серии?
Што мислите за предложениот нов сообраќаен режим на улица Благој Ѓорев?
Каде годинава летувавте?
Со кое превозно средство патувате низ Македонија?
Како се освежувате ова лето?
Кој ќе биде новиот европски првак во фудбал?
Како се идентификувате?
Оценете колку сте задоволни со услугите, цената, услужливоста, автомобилите во такси превозот во Велес?
Од каде најчесто пазарите?
Која македонска репрезентација ќе се квалификува на Олимпијадата во Лондон?
Кој дневен весник го читате?
Како да се реши проблемот со кучињата скитници во градот?
Колку сте задоволни од тоа како надлежните ги решаваат проблемите со снегот?
Кој според Вас е настанот кој ја одбележа 2011 година?
Каде ќе је пречеката 2012 година?
Во јубилејната 20-та година од самостојноста на Македонија, каков е Вашиот животен стандард, споредбено со `91-та?
Дали сте за рестарт на топилницата за олово и цинк?
Откако А1, како најгледана во претходната анкета, не постои, која телевизија сега ја гледате?
Каде бевте летово на одмор?
Каков пласман ќе има Македонија на претстојното ЕП во кошарка, кое ќе се одржи во Литванија?
Дали ја подржувате идејата последната парна локомотива во земјава, да му се даде на Велес и да се постави пред Железничката станица?
Зошто одите во Скопје?
Кој најдобро ја претставуваше Македонија на Песната за Евровизија?
Која македонска телевизија ја гледате?
Серии од чие производство гледате на телевизија:
Како да се застане на пат на ученичкото насилство?
Која од четирите спомен куќи во Велес е со најавтентична стара архитектура?
Кој настан ја одбележа 2010-тата година во Велес?
Каде ќе ја пречекате Новата 2011 година?
Дали на Велес му треба кино, каде ќе можеме да ги гледаме новите филмови?
Што за вас е првата асоцијација на Велес?
Дали ги следите седниците на Советот на општина Велес, кои се емитуваат како снимка на локална ТВ?
Дали треба основните училишта Јордан Хаџи Константинов Џинот и Благој Кирков да се спојат во едно ново, Панко Брашнар?
Каде летово на одмор?
Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал?
Каков пласман ќе оствари македонскиот претставник на годинашнава Песна на Евровизија?
Дали саката да читате за локалните политички збиднувања во градот?
Кој „велешки“ филм од двата снимени изминатите години во градот е Ваш фаворит?
Како ви се допаѓа новиот дизајн на tirekovmirece.com?
Општината да се задолжи за да се изгради водовод до езеро Младост?

ОСНОВЕН СУД ВЕЛЕС РАСПИША ОГЛАС ЗА ИЗБОР НА 50 ПОРОТНИЦИ

Основен суд Велес, врз основа на чл.38 ст.3, чл.42 и чл.43 од Законот за судовите и Одлуката бр.02-2158/1 од 10.12.2015 година на Судски совет на Република Северна Македонија (Сл.весник на РСМ бр.219/15 од 14.12.2015 година), а во врска со потребата од избор на судии поротници поради истек на мандатот, на ден 12.07.2024 година, го објавува следниот:

Квалитет на воздухот во Велес


АНКЕТА »

Дали ја пиете водата од природните чешми и бунари?

  • да
  • не
  • како кога
Резултати